«Квіти України» залишаться під захистом держави

Квіти України

Суд скасовав незаконне судове рішення, за яким недобросовісний забудовник намагався позбавити охоронного статусу пам’ятку «Оранжерею, навчально-методичний павільйон «Квіти України».

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Так, у ході моніторингу судових рішень прокурори виявили судове рішення в адміністративній справі, яким за позовом суб’єкта господарювання скасовано накази Департаменту охорони культурної спадщини КМДА та Міністерства культури та інформаційної політики України про включення до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва та Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення - «Оранжерею, навчально-методичний павільйон «Квіти України» по вул. Січових Стрільців, 49 у Шевченківському районі.

Також судом визнано протиправним та скасовано припис Міністерства культури та інформаційної політики України про припинення проведення будь-яких будівельних робіт у межах історичного ареалу міста Києва.

"Вказана будівля споруджена у 1983-1985 роках та є прикладом громадської споруди другої половини XX ст. в стилі пізнього модернізму, являє собою унікальний взірець свідоцтва історичного розвитку мистецтва і архітектури того періоду, характерних рис творчості видатних митців, зафіксованих у матеріальній формі засобами художньої образотворчості", - позповіли у прокупратурі. 

З огляду на історичну цінність будівлі та враховуючи важливість і державне значення захисту об’єктів культурної спадщини, їх збереження та виважене використання, Київською міською прокуратурою подано апеляційну скаргу на вказане незаконне судове рішення.

"Шостий апеляційний адміністративний суд 31.10.2023 погодився з доводами, якими прокурор обґрунтував апеляційну скаргу, скасував незаконне судове рішення та у повному обсязі відмовив у позові комерційної структури", - додали у відомстві. 

СтройОбзор нагадує, що раніше Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) пояснив скасування статусу тим, що "будівля модернізму це радянщина, проєкт забудовника  — відповідає європейським зразкам, Мінкульт і ДОКС воюють з приватним бізнесом, а рішення про надання статусу некомпетентне і заангажоване".