Мерія хоче розірвати договір з забудовником, який розпочав роботи на схилах Дніпра

Київ

Київська міська державна адміністрація планує розірвати договор оренди з забудовником, який розпочав нову забудову на схилах Дніпра Центрального історичного ареалу столиці – на Володимирському узвозі (будинки № 4 і № 6).

Про це повідомили у КМДА, передає СтройОбзор. 

Попри рішення суду про видачу містобудівних умов та обмежень для забудови, місто продовжить боротьбу за збереження схилів Дніпра, які входять до буферної зони Софійського собору та Києво-Печерської лаври, схваленої Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляють у Київській міській державній адміністрації.

«Обидві ділянки належать до зони охорони пам’ятки ландшафту, історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини річки Дніпро». Одна з ділянок також належить до буферної зони об’єкта всесвітньої спадщини «Київ: Собор святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра». Нова забудова на цих ділянках неприпустима і категорично заборонена», – пояснив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

За його словами, на вказаній території заборонено зносити історичну забудову, змінювати історичну містобудівну структуру, перевищувати новобудовами та надбудовами гранично допустиму висоту. Та попри це орендар землі намагається грубо порушити ці умови.

«Сьогодні орендар тисне на місто з вимогою видати містобудівні умови та обмеження для забудови на ділянці, де це заборонено. Абсурдним є те, що до справи долучено виконавчу службу. Її співробітники також вимагають виконання рішення суду, в якому абсолютно не враховано особливість згаданих ділянок і заборону на них будь-яких будівельних робіт. Один із виходів із ситуації – припинення користування орендарем земельної ділянки у зв’язку з наміром порушити умови користування ділянкою. І ми будемо це ініціювати, аби захистити Київ від недобросовісних забудовників», – зазначив директор Департаменту містобудування та архітектури – Головний архітектор міста Олександр Свистунов.