Місцеві жителі против будівництво військового кладовища на Київщині

Мітинг

У селі Мархалівка Київської області відбувся мітинг проти будівництва Національного військового меморіального кладовища поруч.

Причиною акції стали хвилювання місцевих жителів щодо забруднення ґрунтових вод і незгода з вирубкою лісу, передає СтройОбзор із посиланням на Суспільне. 

На протесті були присутні й військовослужбовці, які підтримують зведення меморіального комплексу. За словами місцевих, під час вибору місця для кладовища думку місцевих жителів не врахували. Наприклад, для розчищення території меморіального комплексу знищується ліс, що нібито може зашкодити не лише Мархалівці, а й навколишнім населеним пунктам.

Також мешканці села стверджують, що через громаду проходить смарагдова мережа – природоохоронні території європейського значення, створення яких вимагає Бернська конвенція про охорону дикої флори та фауни й природних середовищ існування в Європі. Відповідно, будівництво кладовища на цій ділянці нібито суперечить міжнародним стандартам.

Проте заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький у коментарі Суспільному запевнив, що більшість аргументів місцевих жителів не відповідає дійсності. Зокрема, і щодо знищення смарагдової мережі.

«Проєкт зведення Національного військового кладовища вивчався й аналізувався фахівцями. Зокрема, інститутом екології. Той проєкт, який представлений, він не знищить смарагдову мережу», - підкреслив він.