На базі кінотеатру «Молодіжний» планують створити новий заклад

Кінотеатр «Молодіжний»

У Святошинському районі планують створити новий заклад початкової мистецької освіти.

Як повідомили у Київраді, він буде працювати на базі кінотеатру «Молодіжний», передає СтройОбзор. 

За словами депутатки Київської міської ради Вікторії Мухи, як кінотеатр будівля працювала до початку 1990-х років, з того часу постійно змінювався її функціонал.

«Внаслідок незаконних дій у 2014 році право власності на приміщення кінотеатру перейшло до фізичної особи на підставі сфальсифікованих документів. У 2017 році, як тільки мені це стало відомо, звернулась до прокуратури міста Києва, було розпочато боротьбу за повернення будівлі кінотеатру. Після тривалої судової тяганини у 2021 році було скасовано незаконне відчуження з комунальної власності кінотеатру «Молодіжний». Тож вже постало питання забезпечення ефективного використання будівлі», – зазначила Вікторія Муха.

Кінотеатр «Молодіжний» розташований в мікрорайоні Новобіличі Святошинського району, де існує потреба у створенні умов для позашкільної освіти та підготовки для маленьких святошинців.

«Зокрема обговорювали можливість створення на базі колишнього кінотеатру мистецької школи, яка б не лише стала середовищем творчого розвитку та підготовки для дітей, а й центром культурно-мистецького життя громади. Відтак на базі кінотеатру «Молодіжний» заплановано створити заклад початкової мистецької освіти, що сприятиме задоволенню мистецько-освітніх потреб громади. Міська влада підтримує діяльність мистецьких шкіл у столиці та створює умови для доступу до початкової мистецької освіти, спрямованої на формування вільної творчої особистості, виявлення талантів та творчих здібностей у тих, хто виявляє бажання вивчати мистецтво», – наголосила Вікторія Муха.

Проєкт рішення передбачає передачу будівлі кінотеатру «Молодіжний», яка була закріплена за КП «Київський культурний кластер» до сфери управління Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.