На будівництві Подільського мосту вкрали 36 млн гривень

Міст

Подільська окружна прокуратура завершила досудове розслідування першого епізоду справи щодо розкрадання коштів у ході будівництва Подільського мостового переходу через Дніпро.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Згідно з висновком комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи громаді Києва спричинено збитки на суму понад 36 млн грн. Серед підозрюваних троє посадовців – перший заступник керівника КП "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва", який виступив замовником робіт, та керівники генпідрядної та підрядної організацій.

Згідно з матеріалами слідства, у квітні 2017 між КП "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" та генпідрядником був укладений договір щодо виконання робіт по об’єкту: "Будівництво Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві".

"На виконання цього договору генпідрядник залучив підрядні організації для нібито надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів та інші допоміжні послуги", – йдеться у повідомленні. 

Надалі, упродовж 2020 року, на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт на рахунки підрядників з бюджету були перераховані кошти. При цьому посадові особи цих підприємств завищили обсяги виконаних робіт.

"Відповідно до висновку комплексної судової будівельно-технічної та економічної експертизи територіальній громаді спричинено збитки на суму понад 36 млн гривень", – повідомили у прокуратурі.

Наразі досудове розслідування відносно першого заступника керівника КП "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва" та керівника генпідрядної організації завершено. Обвинувальний акт відносно третього фігуранта провадження – керівника підрядної організації, вже скеровано до суду для розгляду по суті.