На Хрещатику демонтують памʼятку архітектури

Хрещатик, 48

В Києві на вул. Хрещатик, 48 розбирають памʼятку архітектури – будинок, зведений у 1880 році.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов, передає СтройОбзор. 

«Власнику будівлі неодноразово направлялися приписи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА щодо припенення протипрпвних дій. Однак, роботи продовжуються», – заявив він.

15 жовтня активісти зафіксували порушення памʼяткоохоронного законодавства та склали звернення до поліції. Проте наступного дня роботи з демонтажу продовжились. 

Як зазначила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, фахівці департаменту  опрацьовують всі можливі законні шляхи, щоб зупинити руйнування старовинної будівлі.

«Напевно, більшість киян під час прогулянки центром проходять повз цей будинок. Він майже навпроти Бессарабського ринку. Ще в серпні 2020 року власнику будинку було вручено припис. Власника також вже штрафували – постанова про накладання фінансових санкцій на суму 341 700 грн., які не сплачені та стягуються в судовому порядку. Крім того, повторний припис №505/п від 26.01.2022 було надано після відновлення робіт із розбору будинку. Законні вимоги власником ігнорувалися, тому в серпні 2023-го до Шевченківського районного управління поліції направлено заяву», – прокоментувала Марина Соловйова.

СтройОбзор нагадує, що столична влада з 2019 року вимагає від Верховної Ради ухвалити в другому читанні законопроєкт №0895, який дозволить місцевій владі примусово викупати у безвідповідальних приватних власників, повертати у власність громади памʼятки архітектури, старовинні приміщення, які власники належно не утримують, що призводить до їх руйнування.