На Київщині будуть переробляти відходи з руйнувань

Переробка сміття

В Київській області триває впровадження пілотного проєкту з переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань, спричинених бойовими діями.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко, передає СтройОбзор. 

В межах реалізації ініціативи на території області буде працювати 3 лінії з переробки сміття із залученням спеціальної техніки, яку надає Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Внаслідок масштабних руйнувань, яких зазнав пристоличний регіон, на території області утворилося багато будівельного сміття. Наразі воно зберігається на 32 майданчиках в різних територіальних громадах. Станом на сьогодні для переробки будівельних відходів Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) вже надало 30 одиниць спеціальної техніки. Вона буде застосовуватися для демонтажу зруйнованих об’єктів, перевезення та утилізації будівельного сміття. 

«Переробка та утилізація відходів – важливий аспект відбудови. Адже в процесі демонтажу зруйнованого та відбудови об’єктів, кількість будівельного сміття постійно зростає. Маємо не просто позбутися цих відходів, а застосувати екологічний принцип до утилізації. Сортувати, переробляти та повторно використовувати матеріал – це правильний підхід. Для цього в області будуть працювати 1 стаціонарна лінія переробки в Бородянці та 2 мобільні, які будуть проводити роботи в інших населених пунктах за потреби», – розповів Микола Бойко. 

Він зазначив, що наразі територіальні громади актуалізують дані щодо кількості таких відходів та потреб. Після цього буде сформовано графік роботи з сортування та утилізації сміття. Зокрема, такі роботи будуть проведені в Бучі, Горенці, Бородянці, Ірпені та інших містах і селах Київської області, які зазнали значних руйнувань.