На Київщині будують житловий комплекс для військових з інвалідністю

ЖК для військових

В області благодійники будують інклюзивний житловий комплекс для воїнів-героїв з інвалідністю. Заплановано побудувати 56 приватних будинків для ветеранів та їхніх родин.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, передає СтройОбзор. 

«Комплекс почали будувати у жовтні. Роботи йдуть швидкими темпами. Заселити перших мешканців планують вже наприкінці травня-початку червня. Це військові з родинами, які втратили житло внаслідок бойових дій, або ж їхні оселі розташовані на тимчасово окупованих територіях», – розповів начальник КОВА. 

Родини мешкатимуть у будинках площею 80 квадратних метрів. В оселях буде зроблений ремонт, встановлені кухонні меблі та облаштовані ванна та санвузол. 

«Кожне помешкання матиме простору терасу для відпочинку, а також земельну ділянку 4-5 соток. Облаштують всі необхідні комунікації: воду, електрику, газ, каналізацію. Комплекс, розташований у хвойному лісі на березі озера. Враховано все, щоб люди з інвалідністю почувалися комфортно. Тротуари та проїзди облаштовані так, щоб його мешканці легко пересувалися містечком», – додав Руслан Кравченко. 

Для реабілітації військових буде облаштована абмулаторія. Буде і велика зона відпочинку: сквер, спортивні майданчики, спеціально облаштовані місця для барбекю, дитячі майданчики. Будують також власне протирадіаційне укриття мінімум на 100 осіб. 

Дітей військових до найближчих шкіл та садочків відвозитиме спеціальний автобус. Його також закуплять благодійники. Виробники будівельних матеріалів Київщини робили максимальні знижки, що дозволило збудувати ще більше житла.