На Київщіні планують створити маршрути пам'яті війни

киев

Відповідна робоча група щодо розробки концепції створена розпорядженням голови Київської ОВА Олексієм Кулебою, передає СтройОбзор із посиланням на офіційний сайт ОВА.

До складу групи увійшли представники обласної військової адміністрації та територіальних громад, науковці, фахівці у сферах туризму, культури та мистецтва, а також музейники і громадські діячі.

Перше засідання групи відбулося 5 липня. Під час наради учасники визначили підходи та принципи формування маршрутів пам’яті, а також розглянули перші пропозиції потенційних локацій.

Як зазначив під час наради заступник голови Київської ОВА Олег Торкунов, перед реалізацією маршрутів пам’яті потрібно визначити, що саме хочемо донести українцям та іноземним гостям.

ЗАКОНСЕРВОВАНІ ОБ’ЄКТИ ТА ДОПОВНЕНА РЕАЛЬНІСТЬ

«Першочергово потрібно продумати формат меморіалів. Є декілька варіантів – або законсервовані зруйновані об’єкти, або інтерактивні площі з доповненою реальністю. Над розробкою цих форматів маємо працювати разом із громадами, що постраждали від окупації та місцевими жителями, які стали очевидцями трагічних подій. Також потрібно враховувати пропозиції фахівців, які так чи інакше дотичні до туризму, культури чи освіти, військових і вчених», – прокоментував Олег Торкунов.

ДО РОЗРОБКИ МОЖЕ ДОЛУЧИТИСЯ КОЖЕН

Важливо, до розробки маршрутів пам’яті війни може долучитися кожен. Свої бачення та пропозиції потрібно надсилати на електронну пошту: tourism.gov.ua@gmail.com