На Київщині з відходів планують зводити новобудови

Демонтаж у Гостомелі

У Гостомелі Київської області з відходів зруйнованих багатоповерхівок планують зводити новобудови.

Зараз у місті біля військової частини стояли п’ять багатоповерхових панельок. Це будівельний майданчик, на території якого є сім великих куп з матеріалів розміром з гальку або щебінь, передає СтройОбзор із посиланням на Хмарочос.

Інша величезна купа — за парканом. Це були чотири будинки на три і п’ять поверхів, у яких жили пенсіонери, колишні пілоти, військові. Французька компанія з 17-річним досвідом демонтувала їх. Будівельне сміття розібрали на фракції: залізобетон, цегла, метал, пластик, дерево, скло, азбест. Залізобетон і цеглу подрібнили. Їх використають при будівництві нового житла. Азбест, шкідливий для людей і довкілля, запакували й вивезли на окремий полігон, де його зберігають.

Демонтаж зруйнованих багатоповерхівок почали 23 січня 2023 року. За вісім тижнів розібрали й переробили всі чотири будинки. Було залучено 20 працівників будівельної компанії. Розбирали вручну й за допомогою техніки, кранів. Із чотирьох будинків вийшло 15 тис. т будівельного сміття.

Зразки матеріалів відправляли на аналізи, щоб розуміти, де потім можна використовувати їх повторно. Згідно з результатами, із цього сміття можна виробляти бетон хорошої якості. Залишки цеглин підуть на заливку котлованів. Найдрібнішу фракцію будуть додавати в бетон. Це не здешевлює будівництво, але це розв’язує проблеми мільярдів тон будівельного сміття, яке нікуди дівати.

Зараз благодійний фонд «Стійка Україна» на етапі отримання дозволів на будівництво будинків у Гостомелі. На відбудову саме цього проєкту, чотирьох багатоквартирних будинків, потрібно від 15 млн до 30 млн євро. Початковий етап – знесення будинків – фінансував французський уряд. Зараз шукають донорів і шляхи освоєння коштів.