На Подолі хочуть збудувати офісний центр замість старих майстерень

Вулиця Набережно-Хрещатицькій, 13

На вул. Набережно-Хрещатицькій, 13 хочуть збудувати офісний центр на місці майстерень старого річкового порту.

Про це повідомив пам’яткоохоронець Дмитро Перов, передає СтройОбзор із посиланням на Хмарочос.

Будівля колишніх майстерень річкового порту була збудована 1822 року. На сьогодні вона є останнім збереженим зразком забудови набережної того періоду. Наразі будівельники демонтували частину даху споруди, а на її місці планується спорудження семиповерхового апарт-готелю. За словами Перова, який поспілкувався з будівельниками, будівлю планують повністю демонтувати.

Активіст стверджує, що забудовник не отримав погодження «Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій».

Довідка СтройОбзор. Будинок за адресою: Набережно-Хрещатицька, 13 розташований на території Історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» та в межах Центрального історичного ареалу Києва, пам’ятки історії та ландшафту «Історичний ландшафт Київський гір та долини р. Дніпро». Крім того, будівля розташована в межах пам’ятки археології місцевого значення – «Культурний шар Подолу. Поділ (в межах вулиць Набережно-Хрещатицької, Введенської, Кирилівської, урочища Гончари-Кожум’яки) ІХ-ХVІІІ століття», охоронній зоні пам’ятки архітектури та містобудування, науки і техніки – Комплекс Центральної електричної станції.