На Совських ставках хочуть створити екопарк. Розробляється проєкт.

киев

У Києві будуть розробляти проєкт землеустрою парку відпочнку біля Совських ставків. Цим буде займатися Київзеленбуд.

Про це свідчить проєкт рішення департаменту земельних ресурсів КМДА, передає стройОбзор.

Мова йде про земельну ділянку площею 20 га. на проспекті Валерія Лобановського, 113, у Голосіївському район Києва. Раніше цю ділянку хотіли забудувати, були суди.  

ЗОНА ВІДПОЧИНКУ АБО ВИСОКИ

У 2008 році ТОВ «Господар» отримав в оренду 19 га Совських ставків. Таке рішення ухвалила Київрада. На території мали побудувати вісім багатоповерхових будинків. Але ж активні місцеві жителі, а також екологи обурилися такому рішенню. Вони запропонували створити на цій території екопарк.

Після низки судових розглядів (тривали вони майже 10 років) суд розірвав договір оренди і повернув нижній каскад Совських ставків місту.

Щодо створення екопарку, то екологічна комісія Київради одноголосно підтримала ініціативу щодо створення парку «Совські ставки». А «Київзеленбуд» подав до Київради клопотання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою.

БУДІВНИЦТВА НЕ БУДЕ

2018-го прокуратура Києва направила позов до столичного Господарського суду на користь Київської міськради проти ТОВ «Господар». Лише через два роки – у травні 2021-го у мерії заявили, що договір оренди хочуть розірвати у зв'язку з невиконанням зобов'язань щодо завершення забудови території.

У червні минулого року Північний апеляційний господарський суд розірвав договір оренди Совських ставків та повернув місту земельну ділянку. А наприкінці вересня Київська міська прокуратура добилася повернення громаді Києва земельної ділянки площею 19 га.

СТВОРЯТЬ ЕКОПАРК

До слова, каскад ставків на річці Совка став частиною міста в 1923 році, раніше тут розташовувалося однойменне село. Загальна лоща совків — 19 гектарів зеленої зони міста, в якій мешкають черепахи, безліч видів птахів і риби. Минулого року екоклуб «Зелена Хвиля» досліджував місцевість і нарахував 350 видів дерев, деякі - старші за 200 років.

Тож, тепер у межах нижнього каскаду Совських ставків створять парк відпочинку та збережуть зелену зону.