Неіснуючу нерухомість продали за 230 тис. доларів

Шахраї

Адвокат та брокер організували шахрайську схему заволодіння грошовими коштами потерпілого шляхом продажу неіснуючої нерухомості.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Адвокат, у листопаді 2020 року за сумнівних обставин «придбала» квартиру на Кловському узвозі, на яку вже через місяць у грудні 2020 року суд наклав арешт в межах кримінального провадження, розпочатого за заявою реального власника житла.

Не маючи можливості продати арештовану квартиру, адвокатка розробила план її відчуження під виглядом іншого об’єкту нерухомості. Для цього на початку травня 2021 року вона залучила брокера з нерухомості та невстановлену особу, яка за грошову винагороду організувала виготовлення підробленого свідоцтва про право власності на групу приміщень за цією ж адресою та подальшу реєстрацію цього документу у Державному реєстрі нерухомого майна.

Після цього неіснуючий об’єкт нерухомості був відчужений добросовісному покупцю за 230 тис. дол.

За наслідком досудового розслідування обвинувальний акт відносно адвоката та брокера скеровано до суду за ч.ч. 3, 4 ст. 358 та ч. 4 ст. 190 КК України. Санкція статті найбільш тяжкого інкримінованого кримінального правопорушення передбачає покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років з конфіскацією майна.