Оцінювачам "Більшовика" повідомили про підозру

киев

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом оцінювачам приватної компанії, які підробили документи, занизивши ринкову вартість 100% акцій Першого київського машинобудівного заводу (до 2018 року мав назву «Більшовик») на суму понад 1 млрд гривень.

Як повідомляв СтройОбзор раніше, на початку 2022 року суд наклав арешт на завод «Перший київський машинобудівний завод» (колишній «Більшовик»). Фахівці дійшли висновку, що вартість об'єкта була занижена.

ПРОДАЖ ТА МАХІНАЦІЇ

Так, у жовтні 2021 року АТ «Перший київський машинобудівний завод» продав на аукціоні за 1,429 млрд. грн. В аукціоні приватизації перемогла компанія "Дженерал комерс".

Кошти від приватизації АТ «ПКМЗ» надійшли до держбюджету наприкінці минулого року.

При цьому спочатку Антимонопольний комітет вирішив перевірити угоду з продажу, зокрема, чи дотримано конкуренції під час проведення аукціону.

ЩО ВСТАНОВИЛО РОЗЛІДУВАННЯ

У межах розслідування кримінального провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації 27 жовтня 2021 року «Більшовика» встановлено, що його незаконне відчуження з державної власності відбулось за заниженою вартістю та на підставі підроблених документів. Зокрема звіту про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу. Цей документ не відповідає вимогам законодавства, що підтверджено судовими експертизами.

Такими діями завдано значних економічних збитків державі.

Досудове розслідування триває.