«Озеро Залевада» планують оголосити ботанічною пам’яткою місцевого значення

киев

У Дарницькому районі природний об’єкт «Озеро Залевада» планують оголосити ботанічною пам’яткою місцевого значення. Орієнтовна площа заказника 0,9 га. Про це повыдомили у КМДА, передає СтройОбзор. 

Такий проєкт рішення за поданням депутата Київської міської ради Дмитра Білоцерковця вже зареєстровано в Київській міській раді.

Як зазначив Дмитро Білоцерковець, проєкт рішення розроблено з метою збереження рослинного різноманіття та захисту рідкісних тварин та амфібій у столиці.

«Озеро розташоване поблизу житлових масивів та має важливу природоохоронну цінність для екосистеми міста. Вздовж берегів водойми ростуть верби та очерет. На території природного об’єкту живуть сім видів амфібій, вісім видів прахів, ласка та тхір чорний, які охороняються згідно з додатком до резолюції Бернської конвенції. Міська влада облаштовує та зберігає зелені зони у всіх мікрорайонах, оскільки тільки так можна захистити природу та покращити екологічну ситуацію», – розповів депутат.

Депутат додав, що природний об’єкт необхідно взяти під регулярну охорону для того, щоб захистити екосистему водойми від знищення.