Підприємці хотіли заволодіти землею вартістю 531 млн гривень

Ділянка

Суд скасував рішення про державну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості у Деснянському районі столиці за недобросовісними суб’єктами господарювання, здійснену з метою заволодіння земельними ділянками загальною площею 6,39 га вартістю більше 531 млн грн.

Про це повідомили в прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

У січні 2022 року державним реєстратором, в порушення вимог чинного законодавства та за відсутності необхідних документів, здійснено державну реєстрацію права власності на нежитлові будівлі по вул. Милославській загальною площею 209 кв.м. за одним із столичних товариств.

Слід зазначити, що на час проведення даної державної реєстрації товариство втратило право користування земельною ділянкою, де розташовані вказані приміщення на підставі судового рішення, прийнятого за позовом Київської міської прокуратури, яке було виконано в примусовому порядку.

Крім того, продовжуючи свої недобросовісні дії спрямовані на заволодіння комунальними земельними ділянками з метою унеможливлення виконання рішення суду, приватне товариство під час розгляду судом справи здійснило продаж нерухомого майна пов’язаному суб’єкту господарювання, який в свою чергу передав його в іпотеку пов’язаному нерезиденту України.

Внаслідок незаконної державної реєстрації за суб’єктом господарювання права власності на нерухоме майно, Київська міська рада позбавлена можливості розпоряджатися земельною ділянкою, на якій воно розташовано.