Підприємця зобов’язали знести самобуди на території парку «Партизанська Слава»

Самобуди

Спеціалізована екологічна прокуратура Київської міської прокуратури в судовому порядку домоглася позитивного рішення про знесення об’єктів самочинного будівництва на території регіонального ландшафтного парку «Партизанська слава», а також в межах прибережної захисної смуги водного об’єкту – озера Великого, яке входить до ландшафтного заказника місцевого значення «Червонохуторські озера» та зобов’язала відповідача привести земельну ділянку у придатний стан.

Пр це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Одне зі столичних товариств самочинно побудувало кафе на земельній ділянці площею 0,17 га, вартістю 8,5 млн грн, яка відноситься до природно-заповідного та водного фондів. Регіональні ландшафтні парки, як і ландшафтні заказники належать до природно-заповідного фонду України, а чинним законодавством заборонено їх використання під розміщення закладів комерційного призначення, а тим більше – під будівництво.

"З метою захисту порушених прав територіальної громади, Спеціалізованою екологічною прокуратурою подано позов до товариства з вимогою усунути перешкоди у володінні та розпорядженні земельною ділянкою. Постановою Верховного Суду позов прокуратури задоволено,  припинено володіння товариством нерухомим майном, зобов’язано відповідача знести об’єкти самочинного будівництва та звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд", - йдеться у повідомленні. 

Рішення суду перебуває на виконанні.