Підрядник вкрав 900 тис. гривень на реконструкції музею «Київська фортеця»

Київська фортеця

Повідомлено про підозру директорці приватного товариства у заволодінні бюджетними коштами при реконструкції музею «Київська фортеця».

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Встановлено, що у період 2020-2021 років директоркою приватного товариства укладено договори з НІАМ «Київська фортеця» на проведення протиаварійних робіт Башти № 4 музею, яка є пам’яткою містобудування та архітектури національного значення. Одним з елементів реставрації була заміна покрівельного матеріалу вказаної башти із загальною вартістю листів покриття в сумі 1,4 млн грн.

В подальшому з метою заволодіння коштами місцевого бюджету, підозрювана внесла в акти виконаних робіт завідомо завищені суми вказаних листів покриття, маскуючи це під виглядом начебто готового покрівельного матеріалу, хоча фактично листи збирались в єдину конструкцію на будівельному об’єкті, на що окремо було виділено гроші.  

Під час слідства проведено хімічну, будівельно-технічну, товарознавчу та економічну експертизи якими встановлено завищення вартості вказаних листів покриття в розмірі майже 900 тис. грн тобто більш ніж в двічі.