Покровську церкву відреставрують за майже 123 мільйони

Покровська церква

У Києві відреставрують Покровську церкву.

Про це стало відомо з оголошення на сайті Prozorro, передає СтройОбзор із посиланням на КВ. 

Мова йде про реставрацію Покровської церкви та дзвіниці на вул. Покровській, 7, які є памʼятками національного значення. Вартість робіт складатиме майже 123 млн грн. Кошторис складається аж з 905 пунктів. Під час реконструкції планують оновити як інтерʼєр, так і екстерʼєр будівлі. Усередині зтб’ють штукатурку та замінять на нову, а також облицюють поверхні стін керамічними плитками. Підлогу повністю розберуть та вимостять долівку новою плиткою. Також зроблять ремонт санвузла.

Під час реконструкції планують демонтувати всі хрести, розчистити їх від побутових забруднень, зняти позолоту та замінити на нову. Дах церкви та дзвіниці розберуть, укріпивши конструкцію. Біля церкви встановлять лави та урни, а територію озеленять газонами, деревами та кущами.

У зв’язку з оголошеним тендером двоє громадян подали звернення до Держаудитслужби. У першому йдеться про порушення законодавства у сфері закупівель, а саме «недоцільні необґрунтовані витрати у воєнний час», а в другому – про порушення порядку визначення предмета закупівлі.

Тендерні пропозиції приймають до другого грудня, а аукціон має розпочатись четвертого числа. Реставрацію планують завершити до 20 грудня 2024 року.