Посадовці КП «Київбудреконструкція» вкрали 4, 3 млн гривень на ремонті ліфтів

Прокуратура Киев

Повідомлено про підозру 5 учасникам організованої групи - директору КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція», його заступнику, постачальнику ліфтів та двом підрядникам за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.

Про це повідомили в прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Службові особи комунального підприємства, організували злочинну схему, спрямовану на розтрату бюджетних коштів, виділених на капітальне будівництво та реконструкцію ліфтів у житлових будинках міста Києва. Посадовці КП укладали з ними договори підряду на проведення робіт з реконструкції ліфтів у житлових будинках міста Києва. Підрядники, будучи між собою у змові, через підконтрольні фірми здійснювали закупівлю ліфтів та комплектуючих, після чого поставляли їх комунальному підприємству по ціні, значно вище ринкової.

В окремих випадках завищення вартості придбаних ліфтів становило більш ніж на 400 тис. грн. за одну одиницю. А встановлені на цей час збитки складають понад 4, 3 млн грн.

На підставі ухвал слідчих суддів за місцем роботи та мешкання осіб, причетних до протиправної схеми, правоохоронці провели понад 20 обшуків.

Раніше у вказаному провадженні повідомлено про підозру директору Комунального підприємства «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція», його заступнику та керівникам двох підрядних організацій за ч. 5 ст. 191 КК України.

Санкція статті передбачає від семи до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.