Приміщеня на Подолі відсудили у незаконного власника

Будинок на Подолі

Судом накладено арешт на будівлі по вулиці Хорива, які є об’єктом культурної спадщини та належать територіальній громаді.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Будинки, які розташовані на території Старого Подолу, в 2007 році були визнані непридатними для проживання та такими, що потребують реконструкції. У 2010 році КП “Поділ-ІнвестРеконструкція” уклало з приватним підприємством інвестиційний договір, згідно з яким підприємство отримувало можливість стати власником цих будівель після здійснення їх реконструкції та введення в експлуатацію.

Однак, попри те, що об`єкт реконструкції не був введений в експлуатацію, приватне підприємство зареєструвало за собою право власності на нежитлові будівлі.

"Органи прокуратури заявили позов про скасування державної реєстрації та повернення  будівель до комунальної власності. Крім того, за фактом незаконного руйнування об’єкту, який входить до переліку пам’яток культурної спадщини місцевого значення міста Києва, а також за фактом незаконної реєстрації права власності на нежитлові будівлі було розпочато кримінальне провадження", - йдеться у повідомленні. 

Господарський суд міста Києва у 2021 році, а згодом і Північний апеляційний суд у 2022 році встановили, що приватне підприємство не виконало зобов’язання, прописані в інвестиційному договорі, і відповідно не могло набути право власності на спірні будівлі. Однак, всупереч рішенню суду, вже у 2024 році приватне підприємство знову двічі незаконно зареєструвало за собою право власності на вказані приміщення, змінивши їх площу.

Усі вказані дії у державному реєстрі були проведені з метою ухилення від виконання рішення суду про повернення приміщень до комунальної власності. На сьогодні за клопотанням Подільської окружної прокуратури ухвалою слідчого судді накладено арешт на вказані приміщення, що унеможливить їх подальшу перереєстрацію на інших власників.