Прокуратура через суд вимагає укласти охоронний договір на будинок по вулиці Волоській

Будинок на Волоській

Подільська окружна прокуратура міста Києва звернулась з позовом до комерційної структури і вимагає укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини–«Будинок житловий 1833-1835 рр.» по вул. Волоська, 5 у Подільському районі міста Києва, а також привести його до належного стану.

Про це повідомили у відомстві, передає СтройОбзор. 

Будинок розташований по червоній лінії вулиці Волоської та разом з двоповерховим наріжним будинком № 5/14 і бічним флігелем № 5-в складає забудову історичної садиби № 5. Ділянка розташована в архітектурній та археологічній охоронних зонах та на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ».

Будинок є рідкісним на сьогодні прикладом забудови купецької садиби І-ї третини ХІХ ст., що поєднувала житлові і торгівельні функції.

Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей будинок має беззаперечну культурну цінність.

Проте, власник будівлі вже тривалий час ухиляється від взяття на себе зобов’язань щодо охорони вказаного об’єкту культурної спадщини, що фактично позбавляє його гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством та вже призвело до його аварійного, захаращеного стану.