Прокуратура судиться за ділянку на острові Труханів

Труханов

Прокуратура заявила до Господарського суду м. Києва позов про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради про поновлення приватному підприємству договору оренди земельної ділянки вартістю понад 12, 8 млн грн в прибережній смузі річки Дніпро на острові Труханів.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Київська міська рада у 2007 році передала суб’єкту підприємницької діяльності в оренду на 10 років земельну ділянку площею близько 0,4 га в межах прибережної захисної смуги на острові Труханів для будівництва та обслуговування комплексу відпочинку з кафе та автостоянкою.

"Підприємство неналежно виконувало умови договору, у зв’язку з чим, після закінчення у 2017 році строку його дії, втратило переважне право на поновлення договірних відносин. Однак у 2021 році Київрада поновила підприємству договір оренди ще на 10 років та визначила категорію земельної ділянки як землі рекреації", - йдеться у повідомленні. 

Попри те, що на сьогоднішній момент земельна ділянка вільна від забудови, вказаним рішенням підприємству надано можливість здійснити на цій території будівництво комплексу відпочинку з кафе та автостоянкою.

Крім того, ділянка відноситься до категорії земель водного фонду, де будівництво споруд заборонено.