Річку Либідь закопають, щоб прокласти дорогу до ТРЦ

Либідь

Київрада ухвалила за основу детальний план території (ДПТ) у межах бульвару Дружби Народів, вулиць Великої Васильківської, Євгена Коновальця, Володимиро-Либідської, Казимира Малевича, залізниці у Голосіївському районі Києва. Зокрема, ДПТ передбачає закриття річки Либідь у колектор для облаштування заїздів до ТРЦ Ocean Mall.

Згідно з прийнятим ДПТ річку вздовж залізничних колій планують загнати в колектор, а нагорі – прокласти дорогу, передає СтройОбзор із посиланням на «Націонал-Урбанізм».

Створення дороги поверх Либеді потрібне для облаштування заїздів у майбутній ТРЦ Ocean Mall. А одним з головних проєктних рішень ДПТ є розміщення на вул. Антоновича, 136-138 поруч з палацом «Україна» багатофункціонального комплексу – 33-поверхового ЖК А136 Highlight Tower.

Аде Київрада повинна створити робочу групу з залученням Київської організації спілки архітекторів для розробки змін до генплану та здійснити перевірку виконання петиції «Про визнання долини річки Либідь зоною екологічного лиха» і міської програми екологічного благополуччя на 2022-2025 роки в частині благоустрою та екологічного оздоровлення басейну Либеді.