Розгорівся скандал навколо ділянки на Оболоні

Ділянка

9 лютого Київрада віддала в оренду ділянку в 1,3 га під кесоном на Оболоні. А 14 лютого Парламентський комітет з питань антикорупційної політики звернувся до НАБУ та НАЗК щодо ухвалення цього рішення.

Ділянку біля парку «Наталка» передали в оренду на десять років за 22 тис. грн. на місяць компанїі Ігоря Тинного - ТОВ «Гювекхаус», передає СтройОбзор.  

Як зазначила голова комітету Анастасія Радіна,  вартість оренди такої ділянки виглядає необґрунтовано. При цьому мер Києва Віталій Кличко особисто агітував депутатів Київради за ухвалення такого рішення, зазначаючи, що Ігор Тинний — його знайомий. 

«Я щиро не знаю, що ще можна орендувати в цьому районі Києва за таку суму (може, балкон або стілець у гольф-клубі поряд? підкажіть). Якби для передачі ділянки в оренду був проведений відкритий аукціон, ціна, очевидно, могла бути вищою», — заявила вона.

За словами інших активістів, це землі водного фонду, які не можна забудовувати, але є проєкт рішення, яким передбачено житлову й громадську забудову. Місцеві активісти також стверджували, що Київрада віддала в оренду земельну ділянку, яка є частиною парку «Наталка». 

В свою чергу міськрада запевняє, що земельні ділянки водного фонду можуть передаватися на умовах оренди, але лише для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей. 

«Жодних новий об’єктів будівництва там з’явитись не може. Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватися та мати відповідні під’їзні шляхи, якщо при цьому не порушується її режим. Земельна ділянка розташована в прибережній захисній смузі водойми, в водоохоронній зоні. Обмеження щодо використання земельної ділянки, у тому числі на землях водного фонду, зареєстровані у Державному земельному кадастрі. В рішенні про передачу земельної ділянки включений пункт 2.5 про дотримання вимог передбачених Водним кодексом України. Підпунктом 2.9 пункту 2 рішення передбачено земельну ділянку використовувати виключно для експлуатації та обслуговування існуючих об’єктів без права нової забудови», — прокоментували у Київраді.