Садиба на Рейтарській знову під загрозою знесення

Рейтарська, 37

Апеляційний адміністративний суд міста Києва виніс рішення, яким скасував Наказ Міністерства культури і інформаційної політики (МКІП) про внесення флігелю садиби Київського повітового земства за адресою вул. Рейтарська, 37А, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, передає СтройОбзор.

Забудовник в суді оскаржив не охоронний статус пам‘ятки, а процедуру, за якою її внесли у Реєстр. За подібним сценарієм нині оскаржується в судах охоронний статус садиби Дмитрієва, пивоварні Шульца, двох будівель на вул. Рейтарська. І це тільки по Києву.

"Щоб запобігти цьому, надважливо зараз більш чітко прописати процедуру внесення об‘єктів до Реєстру, включаючи всі нормативні і підзаконні акти щодо цього. Це дозволить уповноваженому органу охорони культурної спадщини не робити, свідомо чи несвідомо, помилки при внесенні. Тоді, відповідно, у забудовників не буде підстав оскаржувати процедуру в судах, а у чиновників не буде лазівок обходити законодавство. Доопрацюванням відповідної нормативки буде серед іншого займатися спеціальна міжкомітетська робоча група із захисту об'єктів культурної спадщини, яку зараз створюють", - розповіла Олена Шуляк.

СтройОбзор нагадує, що у січні 2024 року Київський окружний адміністративний суд підтвердив законність дій Міністерства культури та інформаційної політики щодо внесення будинку Київського повітового земства Рейтарська, 37 літ. А до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Будівлю внесли як пам’ятку архітектури та історії місцевого значення.