Що зараз відбувається на будівництві другої черги Національного музею Голодомору

Музей Голодомору

В ході будівництва другої черги Національного музею Голодомору в Києві до реалізації планують долучатися представники Канади.

Через обмежене фінансування в умовах війни виникла потреба у додатковій підтримці партнерів, передає СтройОбзор із посиланням на budport.

Зведення комплексу було призупинено після початку повномасштабного вторгнення і вже в травні 2022 відновилося. З того часу завершили основні роботи з будівництва “коробки” майбутнього музею. Також ведуться роботи з облицювання вертикальних зовнішніх поверхонь. Робочі почали монтувати систему склення. Завершені конструкції підтримки навісних фасадів у центральному та бокових проходах. Змонтовані та налагоджені всі 8 внутрішніх ліфтів.

Фінансування проєкту з державного бюджету через Мінкульт нині призупинено. Відтак, не вдалося восени минулого року відповідно до запланованих термінів відкрити перші експозиції музею. Не вдалося без грошей і реалізувати розробку єдиної концепції майбутнього музею, якою мали займатися польські спеціалісти. Тепер сподіваються на підтримку від канадських партнерів та однодумців, які начебто погодилися частково допомогти.