Шахраї незаконно заволоділи будівлями та укриттями державного підприємства

Прокуратура Киев

Повідомлено про підозру дев’ятьом учасникам злочинної групи, які шахрайським шляхом заволоділи будівлями та укриттями державного підприємства одного з Міністерств України.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Згідно з матеріалами слідства, організували протиправну схему двоє жителів м. Києва віком 54 та 41 роки. Один з них, будучи посадовою особою державного підприємства, підшукав об’єкти нерухомого майна, які не використовуються у господарській діяльності цього підприємства.

У свою чергу інші учасники злочинної групи підробили документи від імені колишнього директора державного підприємства, які дозволяли відчужити державне майно. На підставі цих документів державний реєстратор здійснив незаконне відчуження державних об’єктів на підставних осіб для подальшого перепродажу.

Всього організованою групою відчужено 7 об’єктів державного підприємства загальною площею 1500 кв. м на суму 24 млн грн. З них - 5 підвальних приміщень, які використовувалися як укриття, та дві будівлі.

На даний час на всі незаконно відчужені об’єкти нерухомості накладено арешт. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів учасникам злочинної групи. Підозрюваним інкриміновано шахрайство, підроблення та використання підроблених документів, зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, а також легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 365-2, 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 209 КК України).