Шахраї заволоділи квартирою 93-річної пенсіонерки

Шахраї

Учасники злочинної групи обманом проникли до квартири 93-річної киянки, заволоділи її паспортом та всіма  правовстановлюючими документами на її майно.

Про це повідомилди у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор.

Отримавши всі необхідні документи, зловмисники за допомогою підставної особи, яка видавала себе за потерпілу, оформили від її імені заповіт, довіреність на право розпоряджатися майном та представляти її інтереси в усіх державних органах. Також вони змінили замки на вхідних дверях до квартири, отримавши вільний доступ до житла потерпілої.

Надалі один з учасників схеми за допомогою фейкової довіреності реалізував квартиру пенсіонерки на користь своїй родичці за начебто за 2 млн грн без сплати грошових коштів.

Отримавши у власність квартиру, зловмисники почали підготовку до її повторного відчуження. Щоб реалізувати цей задум учасники схеми вирішили позбутися справжньої власниці квартири, переселивши її до інтернату для літніх людей. Для цього вони залучили ще двох осіб, один з яких надає послуги з транспортування  малорухомих пасажирів.

Видаючи себе за лікарів та використовуючи при цьому медичну уніформу, зловмисники прибули до квартири потерпілої та почали вмовляти її поїхати з ними. Жінка категорично відмовилася залишати квартиру та почала кликати на допомогу. Тоді зловмисники зробили їй ін’єкцію та силоміць посадили в машину.

"Правоохоронцям вдалося затримати усіх чотирьох фігурантів при спробі вивезти пенсіонерку до спецзакладу. Під час невідкладних обшуків за місцями їх проживання вилучено речові докази, які підтверджують протиправну діяльність. Затриманим особам відповідно до їхніх ролей у вчиненні злочинів повідомлено про підозру. Двом організаторам - за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 146 КК України; ч. 5 ст.27 ч.4 ст.190, ч. 2 ст.146 КК України відповідно. Особам, які видавали себе за медичних працівників - за ч.2 ст. 146 КК України", - йдеться у повідомленні. 

Наразі вирішується питання про обрання учасникам схеми запобіжних заходів. Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.