Шахрай заволодів квартирою на вулиці О. Гончара

Шахрай

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру мешканцю міста Києва за фактом шахрайського заволодіння квартирою вартістю понад 3 млн грн, що належить до відумерлої спадщини територіальної громади міста Києва (ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України).

Про це повідомили у пресс-службі Київської міської прокуратури, передає СтройОбзор. 

Згідно матеріалів слідства, підозрюваний отримав інформацію про те, що квартирою у будинку по вул. О. Гончара тривалий час ніхто не користується, так як її власник у 2019 році помер, а спадкоємців немає. Підозрюваний вирішив заволодіти цією квартирою, використавши підроблені документи та підставних осіб.

Для реалізації злочинного плану підконтрольні підозрюваному особи надали приватному нотаріусу підроблений паспорт померлого власника квартири з вклеєною фотокарткою іншої особи, а також правовстановлюючі документи на квартиру для укладення договору купівлі-продажу.

На підставі цих документів квартирою заволодів один з учасників схеми.

Наразі вирішується питання щодо пред’явлення цивільного позову в інтересах Київської міської ради. На квартиру накладено арешт. Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності усіх учасників схеми. Санкція ч. 4 ст. 190 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.