Шахрайка вимагала 6 тис. дол за «вирішення» питання щодо отримання житла переселенцю

Шахрайка

Повідомлено про підозру громадянці за фактом одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття посадовими особами КМДА рішення щодо надання соціального житла.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Згідно з даними слідства, у зв’язку з ситуацією в країні заявниця переїхала з міста Стаханов Луганської області для проживання в столицю. Будучи внутрішньо переміщеною особою жінка вирішила подати документи для отримання житла відповідно до програми забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов на 2022 – 2024 роки.

Під час оформлення необхідно пакету документів заявниця познайомилась з жінкою, яка відрекомендувала себе, як співробітниця Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та повідомила, що може «прискорити» видачу ордеру на житло. Свої «послуги» зловмисниця оцінила у 6 тис. дол.

При цьому вона повідомила, що гроші необхідно надавати двома частинами: 3 тис. дол при подачі документів та ще 3 тис. дол після отримання ордеру на житло.

"Під час передачі та отримання першої частини неправомірної вигоди  зловмисницю затримали в порядку ст. 208 КПК України. Наразі їй повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у розмірі 240 тис грн", - додали у прокуратурі.