Скандал навколо ЖК "Скандія": житловий квартал може затопити

ЖК "Скандія"

У Броварах на Київщині спалахнув скандал навколо забудови ЖК "Скандія", де сталося підтоплення. 

На територію житлового кварталу не пустити комісію, яка б смогла провести огляд, передає СтройОбзор із посиланням на Telegraf.

Журналістів nfrj; не допустили на засідання робочої групи, створеної для вирішення питання ймовірного підтоплення старої частини Броварів.

Робоча група, створена для контролю за діяльністю забудовника, не може потрапити до водовідвідних каналів, які, ймовірно, перебувають у захаращеному стані. За словами членів комісії, їм вже кілька разів відмовляли у доступі до каналів.

Видання розповыдаэ, що на місці ЖК колись було озеро "Світловщина" – найнижча точка міста, куди стікала вода з усіх районів. Згодом озеро перетворилося на болото, яке забудовник засипав. Старожили та активісти попереджали владу міста, що забудова цієї території створить перешкоди для природного відтоку води. Попри застереження, будівництво ЖК "Скандія" тривало. Міська влада та забудовник нібито знайшли вихід із ситуації: ще до початку забудови вони підписали меморандум, який зобовʼязував забудовника понизити рівень ґрунтових вод на 2,5 метри. Однак наразі, зобовʼязання меморандуму не виконані повністю.

До початку будівництва ЖК на цій території існували гідрорегулятивні канали. Вони збирали воду з найнижчої точки Броварів і переправляли її за залізницю. Наразі ж канали захаращені, що не дає їм виконувати свою функцію. Активісти постійно наголошували владі міста на необхідності вжити заходів, адже без належного відтоку води старий центр міста ризикує опинитися підтопленим. Лише на початку 2024 року, після численних звернень, чиновники нарешті створили робочу групу для перевірки стану водовідвідного каналу. Однак, коли члени комісії приїхали до житлового кварталу, їм не надали доступ до території, де розташовані канали.

Пізніше робоча група знову приїхала на територію забудови з необхідними дозволами, щоб обстежити водовідвідні канали. І знову комісію не пустили за паркан.

Начальник відділу з питань екології та природокористування Броварської міськради Юрій Жимайлов, застерігає, що без розчищення гідрорегулятивних каналів деякі райони міста може підтопити.