Скасовано незаконну реєстрацію прав на споруду вздовж річки Дніпро

Гідроспоруда

Суд скасував незаконне рішення про державну реєстрацію прав на гідроспоруду, розташовану вздовж річки Дніпро у місті Києві за фізичною та юридичною особами.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Раніше у засобах масової інформації широкого розголосу набула ситуація щодо реєстрації майнових прав та права власності на низку гідротехнічних споруд, які розташовані уздовж парку «Наталка», на півострові «Собаче гирло», на острові «Оболонський» та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів у столиці, за фізичною та комерційною особами.

Прокуратура встановила факт незаконної реєстрації за третіми особами речових прав на вказані гідротехнічні споруди, які в силу вимог закону можуть належати виключно територіальній громаді.

"Реагуючи на порушення, Київська міська прокуратура у 2022 році пред’явила до суду 7 позовів. Серед них про визнання недійсним договору купівлі-продажу майнових прав та скасування за фізичною та юридичною особами незаконних реєстрацій права власності та майнових прав на гідроспоруду площею майже 3,5 тис. кв. м, що розташована вздовж річки Дніпро у місті Києві", - йдеться у повідомленні. 

Оболонський районний суд міста Києва погодився з доводами прокурора та скасував незаконну реєстрацію прав на зазначену гідроспоруду. Вказане рішення суду реально виконано – скасовано незаконну реєстрацію права власності на зазначене нерухоме майно за суб’єктом господарювання. Наразі судами задоволено 5 позовів органів Київської міської прокуратури про скасування державної реєстрації майнових прав на гідротехнічні споруди загальною площею понад 8 тис. кв. м, вартістю понад 300 млн грн.