Службовці вимагали 20 тис. доларів за підключення до електро- та водопостачання

Хабар

Завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно двох керівників товариства, які в умовах воєнного стану вимагали неправомірну вигоду за підключення приміщення до електро- та водопостачання (ч. 4 ст. 368-3 КК України).

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Влітку 2022 року директор та заступник директора обслуговуючої компанії з надання комунальних послуг висунули вимогу власнику приміщення сплатити їм 20 тис дол неправомірної вигоди за підключення об’єкту до електро- та водопостачання та укладання договору про надання комунальних послуг. Для прикриття протиправних дій зловмисники розробили схему, згідно якої громадянин мав сплачувати їм кошти під виглядом фіктивної оренди, перераховуючи щомісяця по 22,5 тис. дол, доки не буде виплачена сума неправомірної вигоди, а саме 20  тис. дол. 

Керівники товариства при цьому наголошували, що у разі незгоди власника приміщення сплачувати ці кошти, підключення об’єкту до комунікацій та укладання договору є неможливим.

Зловмисників затримали після перерахування частини неправомірної вигоди у сумі 45 тис. грн. на банківський рахунок одного з них.