Службовець незаконно зареєстрував права власності нежитлового приміщення підсанкційної компанії

Росатом

Державний реєстратор Департаменту з питань реєстрації КМДА незаконно зареєстрував  права власності нежитлового приміщення у Подільському районі  підсанкційної компанії-резидента РФ.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Російська державна корпорація «Росатом» через підконтрольну компанію володіла нежитловим приміщенням у Подільському районі міста Києва площею понад 1000 кв. м. та вартістю понад 55 млн грн. У межах слідства на вказане приміщення судом накладено арешт та його передано в управління АРМА. Крім того, рішенням РНБО до корпорації «Росатом» запроваджено санкції, у тому числі, у вигляді блокування активів. Таким чином, вказане приміщення підлягало подальшій націоналізації відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».

"З метою унеможливлення націоналізації майна резидента РФ група осіб на замовлення підсанкційної компанії з використанням підроблених документів намагалась переоформити право власності на приміщення на підконтрольне підприємство з ознаками фіктивності. Державний реєстратор Департаменту з питань реєстрації КМДА через службову недбалість проігнорувала наявну в реєстрі інформацію про обтяження у вигляді арешту на дане приміщення та незаконно провела державну реєстрацію права власності на нового фіктивного власника, чим спричинила шкоду державним інтересам на понад 55 млн. грн", - йдеться у повідомленні. 

У ході слідства забезпечено повернення вказаного приміщення державі.