Службовець вимагав пів мільйона гривень за асфальтування дороги

хабар

Заступник керівника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом’янського району» вимагав у киянки 500 тис. гривень за асфальтування дороги біля приватного будинку, який вона планувала придбати.

Про це повідомили у прокуратурі Києва, передає СтройОбзор. 

Жінка звернулась до комунального підприємства щоб дізнатись яким чином можна заасфальтувати дорогу. Їй дали контакти посадовця, який повідомив, що може організувати проведення таких робіт працівниками комунального підприємства, однак їй вигідніше буде заплатити гроші йому, аніж укладати офіційний договір на проведення робіт. Асфальтування дороги після проведених замірів він оцінив у 500 тис. грн. За словами заступника керівника ШЕУ Солом’янського району, при укладанні договору сума за виконання робіт значно зросте.

У ході слідства правоохоронці задокументували одержання посадовцем неправомірної вигоди у два етапи. Так, за виконання підготовчих робіт з асфальтування під’їзної дороги він одержав «аванс» у 2 тис. дол. А вже за тиждень отримав від жінки ще 425 тис. грн.

"Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно 47-річного посадовця столичного комунального підприємства за обвинуваченням у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна", - додали у прокуратурі.