Суд поновить розгляд справи щодо «будинка-монстра»

ЖК «Поділ Престиж»

Сьогодні, 21 червня, Північний апеляційний господарський суд поновить розгляд справи про демонтаж незаконної частини «будинка-монстра» на вулиці Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі.

Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, передає СтройОбзор. 

ЖК «Поділ Престиж» є невід'ємною частиною ландшафтного комплексу Подолу як історичного центру, тому позиція міської влади незмінна – поверховість цієї будівлі має бути приведена до первинних показників.

«Міська влада продовжує відстоювати позицію киян у судових спорах стосовно «будинка-монстра». Наразі експертиза підтвердила три прості та банальні речі. По-перше, будівля не відповідає вимогам нормативних актів щодо будівництва в історичному ареалі міста Києва, охоронних зонах та зонах регулювання забудови. По-друге, будівля негативно впливає на збереження культурного ансамблю історичної забудови Подолу. По-третє, виконання демонтажу поверхів вище 8-го поверху без заподіяння непоправної шкоди іншій частині будівлі та оточуючим будівлям можливе. Чекаємо оцінку судом цього доказу. І готові далі працювати з громадою», – наголосив Володимир Бондаренко.

Довідка СтройОбзор. Справа «будинку-монстра» на Подолі розглядається з грудня 2014 року. Відповідний позов до Господарського суду було подано Київрадою як уповноваженою особою на розпорядження земельною ділянкою територіальної громади міста Києва, на якій ведеться незаконне будівництво.

27 листопада 2019 року Господарський суд Києва зобов'язав відповідача – ТОВ «Пателі лізинг», за свій рахунок знести самовільно збудовану надбудову будівлі житлово-офісного комплексу.

У червні 2021 року Північний апеляційний господарський суд столиці скасував заборону на введення в експлуатацію скандального будинку-монстра на вул. Нижній Вал, 27-29. А вже за місяць Київрада звернулася до Кабміну та ДАСІ щодо рішення Верховного суду, який зобов'язує ввести в експлуатацію ЖК «Поділ Престиж» за цією адресою.