Суд заборонив забудову одного з ареалів Софії Київської

Софія київська

Міністерство юстиції від імені Уряду виграло апеляцію щодо заборони будівництва у буферній зоні Національного заповідника Софії Київської, тим самим захистивши культурну спадщину світового значення.

Про це повідомили на сайті Мін'юсту, передає СтройОбзор.

Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року та ухвалив нове рішення, яким повністю відмовив у задоволенні позовних вимог ПрАТ «Л-Капітал». Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.

У МКІП нагадали, що у березні 2020 року ПрАТ «Л-Капітал» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства культури України, правонаступник – Міністерство культури та інформаційної політики.

У цьому позові забудовник просив визнати протиправною відмову та надати погодження проєктної документації, щодо реставрації та реконструкції з пристосуванням нежитлової будівлі та надбудовою нежитлової будівлі готельно-офісного комплексу «Прага». Також просили надати відповідні дозволи на проведення робіт.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року позовні вимоги «Л-Капітал» повністю задовольнили. МКІП оскаржував судові рішення в апеляційному та касаційному порядку. Попри висновки ЮНЕСКО та заборони, будівельники продовжували втілювати свій проєкт і навіть звертались до поліції з вимогою розпочати кримінальне провадження проти МКІП.

Проведення реставрації нежитлових будівель на вулицях Володимирській, 36 та Золотоворітській, 11 у запланованому вигляді призвело б до негативного впливу на візуальне сприйняття об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – компонента «Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди», але у МКІП були відсутні законні підстави для погодження такого проєкту.

Це також могло порушити гармонійну історичну вісь, яка пролягає по вулиці Золотоворітській та забезпечує перспективний вид на купол Дзвіниці ансамблю Софії Київської.