Суд зобов’язав забудовника повернути територію озера Вирлиця до первинного стану

Озеро Вирлиця

Північний апеляційний суд Києва ухвалив рішення на користь міської прокуратури, яка презентувала інтереси громади, а саме зобов’язав забудовника озера Вирлиця повернути територію до первинного стану.

По це повідомила активістка Олена Вакаренко, передає СтройОбзор. 

«Суд назвав воду водою, тобто визнав, що частина земельної ділянки входить до акваторії озера Вирлиця. За цим рішенням ТОВ “Мрія-Інвест” має повернути територію до первинного стану», - розповіла вона. 

У 2005 році Київрада дозволила орендувати частину озера для будівництва торговельно-розважального центру. У 2012 році забудовник почав засипати водойму піском.

За словасм депутатки Євгенії Кулеби, вимоги прокуратури були  визнати незаконним та скасувати рішення Київради щодо передачі ділянки площею 19,72 гектара в оренду для будівництва ТРЦ; визнати договір оренди цієї землі недійсним; скасувати державну реєстрацію права оренди на цю ділянку, яка була здійснена у 2020 році приватним нотаріусом Юлією Пірог; зобов’язати компанію «Мрія-Інвест» звільнити цю землю, привівши її у придатний для використання стан.