Темпи будівництва житла в передмісті швидші ніх у столиці

Будівництво

Наразі в області будується 73% житлових комплексів відносно довоєнного періоду. Натомість у Києві — 63%.  Найбільше об’єктів будують і продають в Ірпені, Бучі та Софіївській Борщагівці.

Попри руйнування, які було завдано Київській області під час російського наступу на столицю навесні 2022 року, зараз темпи будівництва житла в передмісті швидші, а попит вищий, ніж у самому Києві, передає СтройОбзор із посиланням на  LIGA.net

Одна з причин - собівартість будівельних робіт у Києві та області, яка приблизно однакова, але вартість земельних ділянок, благоустрій, під’єднання інженерних мереж в передмісті вимагають менших витрат. Крім того, більшість проєктів на Київщині — малоповерхові, що впливає на швидкість будівництва. У Києві будівництво триває довше. Житловий комплекс у передмісті закінчують за рік чи півтора. Це термін, за якого людині легше будувати плани та прогнозувати доходи.

Попит також збільшується коштом припливу до області мільйонів людей, що тікали з небезпечніших регіонів. Саме вони становлять більшість покупців житла на Київщині. Відповідно, житло в Києві та області зараз купують переважно для себе, а не як інвестицію.

Великий сегмент придбань — родини військових та отримувачі компенсацій за зруйноване житло. На Київщині лише на першому етапі єВідновлення схвалили майже 4200 заявок. Програма єОселя теж найактивніше реалізовується саме в області — тут набагато більше об’єктів, які відповідають критеріям. У програмі беруть участь приблизно 60 житлових комплексів у передмісті та 40 — у Києві.

На Київщині було видано 1283 кредитів на 1,9 млрд грн. Натомість у Києві видано всього 712 кредитів на 1,4 млрд грн.