Три об’єкти культурної спадщини знаходяться під загрозою знесення

Культурна спадщина

Прокуратура Києва звернулась до Київського окружного адміністративного суду із позовом до Міністерства культури та інформаційної політики України і вимагає внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України 3 об’єкти культурної спадщини національного значення.

Про це повідомили у відомстві, передає СтройОбзор.

Мова йде про наступні об’єкти культурної спадщини: «Контрактовий будинок» 1817 р., (вул. Межигірська, 1), «Старий академічний корпус» 1703-1740 рр. (вул. Г. Сковороди, 2) та «Новий академічний корпус» 1822-1846 рр. (вул. Г. Сковороди, 2). Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, ці об’єкти становлять безспірну культурну цінність.

Проте Міністерство культури та інформаційної політики України вже майже 2 роки фактично бездіє та не вживає заходів щодо занесення вказаних пам’яток до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення.

"Відсутність відомостей про історичні пам’ятки в Реєстрі не забезпечує їх належного захисту, догляду та збереження і уможливлює незаконні дії щодо них", - додали в прокуратурі.