У Києві будуть демонтувати 47 пам’ятних знаків (список)

киев

Київрада прийняла рішення про демонтаж 47 пам'ятних знаків, серед яких пам'ятники, меморіальні об'єкти, меморіальні дошки та їх частини, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною окупаційних режимів, передає СтройОбзор.

Таке рішення депутати пов’язують з великим суспільним резонансом, який в час повномасштабного військового вторгнення країни-агресора на територію України викликає наявність у міському просторі символів, які пов’язані з російською федерацією та радянською спадщиною.

Як зазначила депутатка Київської міської ради Аліна Михайлова, у воєнний час необхідно ефективно та невідкладно захистити культурний простір столиці, який є невід'ємним елементом гуманітарного простору України.

«Ми маємо максимізувати політику декомунізації в широкому контексті та демонтувати пам’ятники та меморіали, які пов’язані з авторитаризмом та тоталітаризмом. Необхідно знищити всі явні зв’язки, які коли-небудь уславлювали наше партнерство з росією, оскільки країна, яка веде повномасштабну війну та чинить геноцид українського народу не є нашим другом та побратимом, а навпаки ворогом та агресором. Пам'ятні знаки, які пов'язані з російською федерацією та колоніальною спадщиною необхідно демонтувати та передати на зберігання до музеїв», – додала Аліна Михайлова.

Список пам'ятників та пам'ятних знаків, які будуть демонтувати, розмістили на сайті Київської міської ради.