У Києві досі не затвердили процедуру реконструкції застарілого житла
Столична влада остаточно затвердила Програму комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду Києва, однах механізм ціїє процедури досить невідомий.
КМДА планує реконструювати 256 таких кварталів (у них розміщено більш ніж 4,9 тис. будинків), з яких 15 кварталів повинні будуть “отримати нове життя” першочергово, передає СтройОбзо із посиланням на КВ.
Програмою передбачено, що на її реалізацію в поточному році з бюджета Києва потрібно виділити фінансування в сумі 15 млн грн. Але, в затвердженому рішенні відсутня конкретика стосовно того, як буде визначатися пріоритетність реконструкції тих чи інших кварталів, за якою процедурою та на яких умовах мають проводитися згадані інвестиційні конкурси (лише вказано, що це має відбуватися “відповідно до законодавства”), яким вимогам повинні відповідати “відреконструйовані” будинки, куди столична влада буде відселяти мешканців будинків, у яких будуть проводитися відповідні роботи, тощо.
У затвердженій Програмі зовсім відсутня норма про те, що реконструкція кварталів застарілого жилого фонду повинна відбуватися саме за результатами інвентаризації. Положення стосовно необхідності здійснення обстеження будівель та їхньої реконструкції на підставі такої інвентаризації у рішенні взагалі знаходяться в різних пунктах – наче вони не стосуються один одного. При цьому, затверджуючи відповідну Програму, Київрада підтримала пропозиції свого секретаря Володимира Бондаренка стосовно того, що це рішення скасовує рішення міськради №52/7625 від 12 листопада 2019 року “Про здійснення інвентаризації застарілого житлового фонду в Києві”.
Таким чином, якими були результати цієї інвентаризації і чи не доведеться столичній владі двічі освоювати кошти на одних і тих же заходах, наразі залишається загадкою.