У Києві продовжують проводити роботи із захисту історичних об’єктів

киев

У столиці укріплюють вітражі верхньої станції київського фунікулера з метою захисту історичного об’єкта від ворожих обстрілів. Про це повідомляють у Київської міської раді, передає СтройОбзор.

Роботи проводяться спільно із ГО «Мапа Реновації», Департаментом охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, балансоутримувачем фунікулера КП «Київпастранс» та волонтерським об'єднанням «Солом'янські котики».

 «Загалом буде встановлено 12 дерев’яних щитів, які загортають у вогнестійкий брезент та закріплюють із зовнішньої сторони стіни фунікулера, навпроти кожного вітража. Наразі професійні висотники-альпіністи вже монтують третій захисний щит для укріплення вітражів верхньої станції київського фунікулера. Водночас з усієї країни транспортують необхідні матеріали для успішного завершення монтажних робіт», – зазначила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова.

Депутатка додала, що міська влада спільно з волонтерами та бізнесом укріплюють об’єкти культурної спадщини у всьому місті для того, щоб запобігти їх руйнуванню під час ворожих обстрілів.

Зазначимо, за ініціативи Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації у столиці вже укріпили пам’ятник Петру Сагайдачному та Володимиру Великому, завершено роботи біля пам’ятника Самсону, щодо експозиції музею Михайлівського собору, на Кам’яниці київського війта. Встановлюють захисні конструкції на пам’ятниках Богдану Хмельницькому, Княгині Ользі, Миколі Лисенку, Михайлу Грушевському, Тарасу Шевченку, Григорію Сковороді на монументі та колоні Магдебурзького права.

Департамент вишукує варіанти 3D-моделювання важливих культурних та історичних пам’яток, будівель, які можуть потрапити під вогонь російських окупантів.