У Києві відбулося переформатування ринку нерухомості

Ринок нерухомості

Столичні девелопери припинили зводити нові багатоповерхівки, замість цього вони переходять до нового сегменту - йдеться про смарт-житло площею до 30 кв.м. в безпосередній близькості до станцій метро.

Про це заявив директор з інвестицій Capital Times Артем Щербина під час конференції Invest Talk Summit-2024, що днями пройшла у Києві, передає СтройОбзор із посиланням на Інформатор. 

Фахівець каже: ціни на квадратний метр в українській столиці поволі відновлюють зростання, але це дуже неквапливі темпи. Динаміка росту цін на "квадрати" у Києві відновилася - але стрімкого росту вже немає. Так, ті інвестори, хто вклався у нерухомість ще до початку війни, нині можуть продати житло, ймовірно, на 10% дорожче, аніж купували квартири. Натомість, є трохи інша тенденція.

Нерухомість у Києві переформатувалася: зараз майже не будуються багатоповерхівки, або вони добудовуються, та нових об'єктів немає. Девелопери перейшли в інший сегмент, каже Щербина: найактивнішим активом в нерухомості Києва стали "смарт"-квартири. Це невелике за площею житло до 30 квадратних метрів біля метро. На ньому, як на будь-якому ліквідному активі, можна заробити, причому досить швидко (продати таке житло простіше, ніж велику квартиру).