У києві відновлюють багатоповерхівку пошкоджену ворожими обстілами

киев

У Києві тривають відновлювані роботи у пошкодженому російською ракетою багатоквартирному будинку в Святошинському районі на вулиці Чорнобильській, передає СтройОбзор із посиланням на офіційний сайт міста.

ЗА СУЧАСНИМИ СТАНДАРТАМИ

 «У значно пошкодженому внаслідок потрапляння російської ракети 16-поверховому житловому будинку в Святошинському районі розпочали відновлювальні роботи. У будинку 126 квартир. 64 помешкання вигоріли повністю, 62 постраждали частково. Обстеження технічного стану будинку, експертизи виявили, що несучі конструкції будівлі не пошкоджені. І будинок може бути відновлений. Тут сьогодні вже виконують роботи з демонтажу окремих елементів, вивозу будівельного сміття та пошкодженого майна мешканців. А також розробляємо проектно-кошторисну документацію щодо ремонту або заміни пошкоджених конструкцій. Відбуваються роботи і з поновлення електро- та газопостачання. Будинок утеплять та відновлять за всіма сучасними стандартами», – сказав иер Києва Віталій Кличко та додав, що реконструкцію міська влада планує завершити до початку опалювального сезону, щоб мешканці, які змушені були виселитись, зимували вже в своїх домівках.

ВІДНОВЛЮЮТЬ ЩЕ 11 БУДИНКІВ

Також очільник міста додав, що наразі місто розпочало відновлювальні роботи 11 житлових будинків, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок обстрілів російськими варварами. Найбільше ушкоджень зазнали окремі будинки у Святошинському, Оболонському та Шевченківському районах.

ПОШКОДЖЕНА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ІЇ ВІДБУДОВА

Загалом же у столиці ракетними обстрілами пошкоджені 636 інфраструктурних об’єктів та житлових будинків. Вони зазнали пошкоджень різного ступеню.

Згідно з критеріями уряду та затвердженою програмою робіт, у Києві першочергово обстежують та відновлять 360 об’єктів. Серед них: 52 заклади освіти, 15 об’єктів охорони здоров’я, 5 закладів соціального захисту, 89 об’єктів житлово-комунального господарства, 12 закладів культури, 196 житлових будинків та 1 адміністративна будівля.

ФІНАНСУВАННЯ

На відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів має надати уряд. Завершити роботи на першочергових об’єктах місто планує до початку опалювального сезону.