У Києві вже не буде проспекту Героїв Сталінграду

киев

В Оболонському районі столиці проспект Героїв Сталінгра хочуть перейменувати на честь Володимира Івасюка. Відповідний проект рішення Київради про перейменування вже є.

Про це повідомила депутат, член постійної комісії з бюджету та соціально-економічного розвитку Ірина Нікорак передає СтройОбзор.

Знову порушити важливе питання про перейменування проспекту вона вирішила, щоб з'ясувати думку киян - чи підходить нова назва, чи є краще пропозиція:

«Вже є проект рішення Київради про перейменування проспекту Героїв Сталінграду – на проспект Володимира Івасюка.

Володимир Івасюк без перебільшення видатна постать в історії України. Український композитор-виконавець, автор 107 пісень, основоположник української естрадної музики. Впевнена, кожен знає його пісні: «Червону руту», «Водограй», «Я піду в далекі гори».

Пішов трагічно з життя в 30 років. Офіційна радянська версія — самогубство — викликала сумніви в громадськості як того часу, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка — це вбивство, здійснене органами КДБ за наказом вищого керівництва СРСР. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади» - розповіла Никорак.