У Києві завершилась комендантська година: як працює місто

киев

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповів, як функціонує місто після тривалої комендантської години, передає СтройОбзор.

РЕЖИМ ВОЄННОГО ЧАСУ 

Київ продовжує оборонятися. Укріплюються блокпости та збільшуються запаси продуктів. Після завершення комендантської години (сьогодні о 7:00) місто продовжує жити в режимі воєнного часу. Працює інфраструктура, комунальники, транспортники, медики та рятувальники. Надаються усі комунальні послуги.

СПОЛУЧЕННЯ МІСТА

Для сполучення лівого та правого берега сьогодні працюватимуть Північний та Дарницький мости.
«Звертаюсь до водіїв, щоб пропускали машини «швидкої» та автівки з гуманітарним вантажем. У столиці відновив роботу комунальний транспорт, продовольчі магазини, аптеки, банки, заправки, автосервіси, зоомагазини та інші заклади», – сказав Микола Поворозник.

ІНША ІНФРАСТРУКТУРА ТА ПОСЛУГИ

Поступово відновлюють роботу мініярмарки та столичні ринки. Інформація про їхню роботу наявна на сайтах міської влади та у додатку «Київ цифровий».
«У Києві організовано онлайн консультування психіатрів та психологів для дітей і підлітків. Сьогодні, в умовах війни, не кожний дорослий може справитися зі своїми емоціями і думками. Дітям це вдається ще важче. Тому, якщо ви бачите таку проблему – зверніться до фахівця. Телефони підтримки можна знайти на офіційному сайті міської влади» – розповів Микола Поворозник.

НАВЧАННЯ ОНЛАЙН

Місто поступово готується до відновлення освітнього процесу. Прийнято рішення залучати школярів до вже наявних онлайн програм та уроків.
«Наше основне завдання – м’яко вводити школярів у навчання, поступово відновлювати процес повторення знань та отримання нових. Такі підготовчі заходи стануть основою для відновлення повноцінного навчального процесу», – розповів Микола Поворозник.

ІНТЕРНЕТ У БОМБОСХОВИЩАХ

Він також розповів, що у столиці вже понад 200 бомбосховищ облаштували мережею Wi-Fi. До проекту долучилося уже 19 провайдерів. Це дозволить школярам долучитися до навчання, а їхнім батькам, якщо вони працюють дистанційно, виконувати свою роботу. Під час перебування у сховищах.
«Друзі! Ми з вами щодня переконуємося, що ворог не зупиняється. Всім необхідно бути максимально обережними. Тому закликаю не виходити з дому без нагальної потреби, не порушувати правила комендантської години. Слідкуйте за сигналами повітряної тривоги, допомагайте тим, хто поруч. Разом переможемо!» – наголосив перший заступник голови КМДА.