У Києві збудують Дім Рональда МакДональда

Дім Рональда МакДональда

На території дитячої лікарні «Охматдит» збудують Дім Рональда МакДональда для родин дітей-пацієнтів лікарні.

Проєкт розробляла команда ZIKZAK Architects, передає СтройОбзор із посиланням на Хмарочос. 

П’ятиповерховий будинок загальною площею 3500 кв. м розташують на території лікарні. Для створення Дому Рональда МакДональда реконструюють будівлю на розі вулиць. Архітектори запевняють, що під час реконструкції буде збережено сквер, який вже існує на ділянці. Прийняти в експлуатацію сподіваються у третьому кварталі 2025 року.

Архітектори намагалися дотриматися стилістики навколишньої забудови. Наприклад, заокруглені карнизи повторюють форми сусіднього Будинку для сімей військовослужбовців.

«Ми працювали, аби максимально відтворити домашній затишок діткам та їх родинам», — зазначила менеджерка проєкту Василина Косинська.

Будівля матиме 50 спальних кімнат з окремими санвузлами. Кухня та їдальня запроєктовані як одне велике приміщення, що дозволяє мешканцям спільно проводити час. Із цієї зони проглядається ігрова: готуючи їжу, дорослі можуть тримати дітей у полі зору. Конференц-зал має окремий вхід i оточений мобільними перегородками, які в разі потреби трансформуються і створюють великий спільний простір із кухнею-їдальнею. Під землею розміщено укриття на 197 людей. Там є кухня, комора для продуктів, гардероб, санвузли та душові, а також блок технічних та складських приміщень.

Запроєктовано спеціальний безбар’єрний поверх для розміщення сімей з маломобільними дітьми.