У Києві з'явився проспект Леоніда Каденюка

Проспект Гагарина Киев

Проспект Юрія Гагаріна у Києві перейменовано на проспект Леоніда Каденюка.

Про це повідомили у Київській міській раді, передає СтройОбзор. 

У червні минулого року експертна комісія порекомендувала включити проспект Юрія Гагаріна до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

"Проспект Юрія Гагаріна було названо на честь російського льотчика-космонавта, який перший у світі здійснив політ у космос, Героя Радянського Союзу Юрія Гагаріна. З метою деколонізації столичної топоніміки шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цього проспекту. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 21 512 голосів набрала пропозиція – Леоніда Каденюка. Нова назва запропонована на честь українського льотчика-випробувача 1-го класу, космонавта, генерал-майора авіації, першого і єдиного на сьогодні астронавта незалежної України, Героя України Каденюка Леоніда Костянтиновича", - йдеться у повідомленні. 

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування проспекту Юрія Гагаріна на Леоніда Каденюка.